Reedel algab Helsingis Põhjamaade ilmselt suurim turismimess - Matka mess, kus on kohal ka Reisijutud.com. Akrediteerituna ja esimest korda proovib Reisijutud.com kajastada seda, milliseid reisivõimalusi pakub Soome ja kuhu saaks Soome kaudu edasi lennata.
Matka messile saab ka igaüks ise kohale minna, pilet maksab 16 eurot (ukselt ostes 18 eurot).
Reisiblogijatele, kelle hulka ka Reisijutud.com liigitati ja välja valiti üheks ametlikuks blogijaks, on neljapäeval mitmeid loenguid teemal, kuidas kaasaegset reisiblogi pidada (märksõna: lugeja raputamine, eristumine) ja palju töötubasid on ka videoblogimisest: kuidas teha, mida näidata, mismoodi auditooriumi suurendada. Kui vähegi võimalik, proovib Reisijutud.com mõne läbi käia. Samuti räägitakse, mida klikid näitavad - kuidas Expedia.com ja Hotels.com oma kliente püüavad ning ikka ja jälle klikke koguvad. Jah, me teame seda - kui oled kuskil hotelli broneerinud, siis saadavad nad veel aasta otsa sooduspakkumisi sellesse hotelli ja lähiümbruse majutusasutustesse. Nii-öelda sooduspakkumine just sulle. Aga eks soodus on teinekord tõesti.
Partnermaaks on seekord Türgi - messilt leiab soodsaid pakumisi Türgisse reisimiseks. Teised eksponendid riikide kaupa on siin nimekirjas.
Lõuna paiku räägivad Helsingi turundajad, kuidas HEL on saanud turistide paradiisiks ja mismoodi isegi natuke ropult seda linna promotakse. Nii, et ka külmal talvel mõni lõunamaalane ikka kohale tuleks.
Pärastlõunal seletab Pacific Travel Associationi esindaja Andrew Jones, mis liik on Järgmise Põlvkonna Reisija ning mida ta vajab võrreldes Praeguse Põlvkonna Reisijaga. Me võime ju ette kujutada vanurite ja keskealiste stereotüüpset puhkusereisi mõnele päikeserannikule, aga uus põlvkond sellist igavat lesimist enam ei talu. Nad isegi ei joo alkoholi nii palju kui vanad turistid.
Õhtupoole on kavas ülevaade, mismoodi leida odavaid lende ja kas need enam peibutavad reisijat, kuidas luua turvalisustunnet reisil jne.
Päris õhtul astuvad lavale poliitikud - kuidas müüa Soomet? Milline on Soome oma brändrahn, font, kott, märk jne? Vaatame ja võrdleme Eesti kritiseeritud "oksendava siiliga". Või on Soome poliitikutel tööriistakasti asemel midagi muud plaanis? Seda varsti näeme.