Floridasse ei reisi ilmselt praegu mitte keegi, kuid paljud on seal ootamatult lõksus. Mõned kruiisifirmad panid reisijad maha just orkaani eel Florida suurlinnades, kust teised paaniliselt lahkuvad.
Kui vaadata erinevaid kaarte ja pilte, siis on lahkumine näha. Lennukid väldivad piirkonda, laevad on kas sadamas tormivarjus või mõnedel Kariibi saartel ka kaldale uhutud, Google Mapsi kaartidel on tohutud ummikud, mis kulgevad põhja suunas. Loomulikult ei ole kohalikel turismiesindajatel muud soovitust kui kaduda nii kaugele kui võimalik, ehkki võimalusi selleks on aina vähem.
Flightradar24 pilt orkaan Irma piirkonnast.
Marinetraffic.com kaart orkaan Irma piirkonnast.
Praeguseks on orkaan Irma neljanda kategooria orkaanina jõudnud Miami ja Havanna vahele, pilt on umbes selline (Ventuski ilmaradarilt):
Sellega aga looduse üllatused ei piirdu. Mõni päev tagasi ähvardasid koguni kolm orkaani sealset piirkonda:
Turistidele, kes olid Kariibi mere kruiisil, mõjus halva üllatusena see, et nad jäeti maha just Miamis, kust kõik kohalikud elanikud lahkusid tormi eest. Muidugi tuli nüüd ka neil lahkuma asutada end taevasse kerkivate hindadega lennupileteid ostes ja lennufirmade massilise lendude tühistamise olukorras. Osadele otsiti ka hotellimajutus, sest lennata polnud enam võimalik.
Näiteks mõnede USA kohalike lendude hinnad Floridast kerkisid kümnekordseks:
Totally unacceptable, a $358 flight from Miami to NYC went up to $3578. Why should expect anything decent from these airlines??? F ing RATS! https://t.co/rjdH6J0yOL
— Joseph Pep Nodarse (@joerileyhudson) September 6, 2017
Rahvast evakueeritakse Miamist ja Tampast ning merepinna suhtes väga madalatelt aladelt ümbrusest kruiisilaevade, transpordilennukite, rongide ja bussidega, maanteedel lahkutakse pikkades ummikutes. Kruiisilaevad, mis on reisijad Miamis maha pannud, ei jää Floridasse sadamasse ootele, vaid nendega evakueeritakse kohalikud töötajad kaugemale põhja poole.
Siin on Google Mapsi liiklusinfo kaart kohalikest tänavatest eile (praegu on seal varahommik):
Irma on teadaoleva ajaloo suurim orkaanFloridas, selline on tema võrdlus 1992. aastal möllanud Andrew´ga:
On the left, Hurricane Andrew (1992).
On the right, Hurricane Irma (today).
(images to scale) pic.twitter.com/JCdxuP0tqm— Eric Holthaus (@EricHolthaus) September 7, 2017
Ka turismitööstusele on orkaan suurima mõjuga ajaloos: kruiisifirmad, lennufirmad ja hiljem ilmselt ka hotelliettevõtted kannavad kohapeal tohutuid kahjusid. Suuremad kruiisifirmad on sel nädalal algama pidanud kruiisireisid enamuses tühistanud ja osa reise on varem lõpetatud Miamis, et mitte orkaani teele sattuda. Lennufirmad on juba ära jätnud 7500 reisi, aga orkaan pole veel kohale jõudnudki.