23. oktoobril tähistatakse üle kogu maailma põlislooduse päeva, et teadvustada puutumatu looduse kaitsmise olulisust. Põliseimad loodusmaastikud on Eestis rabad, ürgsed metsalaaned, puhtaveelised järved, puutumatud jõged-ojad ja mererannik ning ka pärand-niidud.
Nädalavahetusel korraldatakse loodusgiidide juhtimisel kümneid loodusretki, kogu põlislooduse päeva matkaprogrammi näeb loodusturismi ühingu veebilehel.
Sood on Eestis kõige ürgsemateks maastikeks, nende kujunemine algas kohe pärast jääaja lõppu. Just sood on koduks põlislooduse sümbolliikidele nagu kotkad, hundid, ilvesed ja karud.
Karudest kuuleb rohkem, kui osaleda matkadel Sirtsi kaitsealal Virumaal või Kosel Harjumaal. Erineva pikkusega rabamatkadele oodatakse huvilisi Kõrvemaal, Ema-jõe Suursoos, Alutaguse ja Soomaa Rahvuspargis.
Erinevalt Lääne-Euroopast on suur osa Eesti jõgedest kanaliteks kaevamata ja voolavad oma looduslikes sängides. Põlislooduse nädalal toimub jalgsimatk Jägala jõe kärestikel. Samuti on võimalik minna nautima sügist loodust kanuuga Lemmjõele Soomaal, Lõuna-Eestis Ahja ja Võhandu jõele, Kõrvemaal Soodla jõele ja mitmele poole mujal üle Eesti.
Merd ja rannikut saate kogeda jalgrattamatkal Prangli saarel, jalgsimatkal Lahemaa rahvuspargis, Ontika pangal, Astangu koobastes ja paeklindil ja Saaremaal Türjul. Põlismetsadesse viivad retked Hiiumaal, Virumaal ja Alutaguse rahvuspargis
Kõikidele üritustele on vaja eelnevalt registreeruda.