- Eurodisneyland (ca 35 km rongiga) 900 kr
- Hotell kesklinnas alates 900 kr
- Varieteekülastus alates 1400 kr
- Louvre´i muuseumipilet giidiga alates 350 kr
- Paadisõit Seine´i jõel 120 kr
- Aeg on Pariisis meist 1 tund taga
- Kohalik raha euro
- Kasulik link http://www.tourisme.gouv.fr/
- Otselennud Pariisi teisipäeval, neljapäeval ja pühapäeval
Allikad: Äripäev, Reisiekspert
Äripäev, Puhkepäev, 2. mai 2003
Kaido Einama
Peale otselendude alustamist Tallinnast Pariisi on võimalik nüüd maailma populaarseim sihtkoht üle vaadata puhanuna, jättes vahele vintsutava nädalase bussireisi.
90ndate algusest on lugematu hulk bussiekskursioone käinud Pariisis, kuid enne sihtkohta jõudmist on veedetud kümneid tunde Ida-Euroopa piiripunktides, mitu päeva tuleb leppida kuivtoidu ja pakisuppidega ning pikemad inimesed pidid istuma jalad kõhu all, kuna neid polnud kuskile sirutada. Pariisi jõudes küll pikapeale väsimus kaob, kuid rõhub teadmine, et sama pikk bussisõit ootab peale maailmalinna nägemist veel ees.
Sellepärast on lennukiga Pariisi lennata huvitav nii neil, kes pole seal kunagi käinud kui ka neil, kes seal korduvalt kannatuste-bussireisil käinud. Lennujaamast viib kesklinna alla kiirrong, mis ühendatud tiheda metroovõrguga. Auto üürimise võib kesklinnas elades kohe ära unustada, sest ka prantslased ise, kes äärelinnas elavad, eelistavad kiiremaks ja mugavamaks kohalejõudmiseks auto linnaserva jätta ning metrooga edasi sõita.
Kui kesklinna suhteliselt kallis hotellis reisikohver maha pandud, maksab õhtul proovida prantsuse kööki selle südames – Pariisis. Kella 12-14 kestab lõuna, siis on ärid kinni ja restoranid täis. Seitsme ajal on kombeks linlastel minna välja õhtusöögile. Kodus vaaritamine pole eriti levinud, linnastunud kodanikel on köögi kui ruumi asemel ehk vaid kööginurk, kus leidub külmkapp meie jaoks eksootiliste hõrgutistega. Ja asi ei piirdu vaid konnasöömisega.
Stiililt on Pariisis söögikohti seinast seina. Kui istuda vabaõhu-osas, on hinnad kallimad, kui end baarileti taha sättida.
Pariisis on nii palju ja nii suuri muuseume, et esimest korda sinna sattudes piisab vaid paari kuulsama külastamisest. Nende hulka kuuluvad Louvre südalinnas ja Versailles´ loss linnast 25 km kaugusel. Louvre´is pole ka paadunud kunstisõbrad suutnud pooltki saalidest mitme nädala jooksul läbi vaadata. Massiturist aga otsib üles Mona Lisa ning Milo Venuse ja on rahul.
Linn ise on ka nagu muuseum oma arhitektuuriga. Nii uhiuued kui ürgvanad ehitised on vaatamist väärt. Ladina kvartal lausa südalinnas kubiseb tudengite lemmik-kõrtsidest ja kitsad vanalinna tänavad viivad otse keskaega. Üle jõe Montmartre´i jalamil võib leida kunstnike kõrtse ja galeriisid, piki Pariisi selgroogu Champs Elyseed liikudes jõuab aga välja kesklinna ümbritsevalt suurelt ringilt otse pilvelõhkujate keskele La defence´i linnaossa. Seal on kokku pandud 21. sajandi linn, mille maa-alustes käikudes on kiirteed ja metroo, maa peal aga pargid jalakäijatele. Rohelusega kaetud parke ääristavad klaasfassaadidega pilvelõhkujad.
Kui ka Jumalaema kirikus käidud ja Eiffeli torni tippu jõutud, on nädalavahetus kindlalt läbi saanud, sest ega palju rohkem mujale ei jõuagi. Enne äralendu saab aga hoopis teisest küljest linna veel näha, tehes paadisõidu Seine´i jõel. Jõgi on restoran-paatidest sama tihedalt tulvil kui jõge ääristavad automagistraalid autodest ning motorolleritest.