Kuhu minna ühel (või mitmel järjestikusel) augustipäeval, kui õues kallab lakkamatult vihma ja väiksemad teed hakkavad juba vee alla kaduma?
Eks ikka veekeskusse. Reisijutud.com proovis seekord Värska veekeskust, mis asub mõnisada meetrit kuulsast Värska Sanatooriumist ja mis pakub muuseas ka öömaja.
Veekeskuse toad on natuke omapärased. Paljudel neist puudub aken välja, idüllilisse männimetsa, mille all ehitis asub. Kuid tubadel on katuseaknad, kust saab selge ilma korral tähistaevast imetleda. Vihmaga trummeldavad piisad vastu klaaskuplit. Proovitud ruumil oli siiski suur aken basseinide suunas, aknast oli hea vaadata, kui palju rahvast parajasti atraktsioonidel sulistab.
Numbritoad on kolmandal korrusel. Suur osa vaatega basseinidele, osa vaatavad ka välja männimetsa alla, kuid on ka üksikuid, mille ainus väljaulatuv avaus on laes kitsa katusakna näol. Hinnastamine on lihtne: mitmekohalises toas 24 eurot täiskasvanu ja 15 eurot laps. Hinnatase on normaalne, võiks isegi öelda, et soodne, kui arvestada, et selle raha eest saab ka kell 8-12 hommikupoole veekeskuses ujuda.
Siiski, kui satub olema akendeta kitsuke tuba, siis klaustrofoobsem külaline võib selle üle nurisema hakata. Ja hommikusööki pole hinna sees ning veekeskuses on hommikul lihtsalt vesi, ei ole massaažijugasid ja muid lisa-atraktsioone. Siiski saab soojades ning ühes jahedamas mullivannis istuda ning mineraalveega kümmelda.
Veekeskusse saabudes antakse käepael ja toavõtmed. Toas on hommikumantel ning soovitatakse ööbijatel veekeskusse minnes riidekappe all riietusruumis mitte kasutada. Kuhugi on vaja panna aga toavõti ja riidekapp tundub selleks parem koht kui seinale riputatava hommikumantli tasku.
Toad on puhtad ja korras, remont on ilmselt olnud mitte väga kauges minevikus. WiFi levib hästi, telekad on moodsad, LG Electronicsi omad, vedelkristallpaneelidega ja lae all seinal. Hotell on vaikne ja puhas-korras, õige pisut ehk on ka näha kulumise märke, näiteks laes asuv ribikate katuseakna ette oli ühes toas kaotanud oma nupu, millest selle sai ette tõmmata. Katuseakna sirmi saab kapis oleva ridvaga ette või eest ära liigutada.
Suvisel ajal töötab toas võimas konditsioneer, talvel seesama masin kütteseadmena. Ilma selleta on natuke palav ka õues valitseva +14 kraadi ja lausvihmaga, toatemperatuuri +20 peale seades aga läheb üsna kiirelt jahedamaks. Puldist mugavalt reguleeritaval konditsioneeril on soojendamise-jahutamise-kuivatamise režiimid, töötab vaikselt mühisedes vannitoa ukse kohal laes.
Igaühe jaoks on laual pisike pudel Värskat.
Aknast avaneb hea vaade veekeskusse (avapildil). 8-12 saab seal tasuta ujuda, kuid alles alates 14st lülitatakse mullivannid ja muud atraktsioonid sisse.
Hommikul tasub värskendav veekeskuse külastus ette võtta. Oma toas on mugav ujukad selga panna ja hommikumantlis plätudega alla, veekeskuse korrusele minna. Duši alt läbi ja basseini. Suur ujumisbassein on klassikaline, ujumisradadega, traditsiooniliselt 25 m pikk ja parajalt sügav. Veepargis on õhk alati 28 ning vesi 32 kraadi. Mõni mullibassein on soojem (34 kraadi), mõni külmem (17 kraadi). Kella 14-st hakkavad tööle...
- Survekosed – vereringet parandavat massaažijoad
- Vastuvoolukanal – ujumine päri- või vastuvoolu
- Troopilise vihma atraktsioon
- Mineraalvee lesila – madal, paarikümnesentimeetrine lamamisbassein (see on tegelikult kogu aeg töös)
- Veemägi – massaaž põhjast tulvava jõulise veejoaga
- Kivikliburada – kivise põhjaga merekalda jalamassaaž (ka kogu aeg töös, ka hommikul)
- Täismõõdus ujumisbassein – kolm 25-meetrist rada, sügavus 1,2–1,8 m (kogu aeg töös)
- Lastebassein 34°C – sügavus 0,7 m, basseinis on väike liumägi (kogu aeg töös)
Veel on veekeskuses saunad, veebaar ja fuajees väike kohvik. Ning muidugi massaažid ja raviprotseduurid.
PLUSSID
+ Soodne majutus
+ Puhas ja korras numbritoad
+ Konditsioneer
MIINUSED
- Mõned toad on välisakendeta
- Hommiku-ujumisel pole massaažijugasid ja vastuvoolukanalit
- Väikese valikuga kohvik
HIND:
24 eurot täiskasvanu, 15 eurot laps (2016)
vaata hetkehindu Booking.com-ist: