Talvel proovivad eestlased põgeneda pimeduse ja vihmase talve eest soojale maale või nautida jõuluaega mõnes Euroopa suurlinnas. Kuidas otsustada, milline sihtkoht sulle tõeliselt meeldiks? Samsungi mobiilidivisjoni juhi Antti Aasma sõnul on maailmas aina rohkem populaarsust kogumas virtuaalreisimine ning seetõttu reastas ta 7 mobiilirakendust virtuaalseks reisimiseks. Nende kaudu on hea ja ülevaatlik virtuaalreisil käia, et veenduda, kas ka päriselt oleks mõtet üht või teist sihtkohta oma silmaga uudistama minna.
1. Ascape
Rakendus, mis on täielikult pühendatud 360 kraadi reisimisega seotud teemadele. Rakendus sisaldab endas ohtralt videomaterjali erinevatest reisielamustest, nagu näiteks sukeldumine Punases meres, linnaekskursioon Hong Kongis või põhjapõdramatk talvises Norras. Kuigi elamusi saab vaadata ka telefoniekraanilt, tuleks parima kogemuse saamiseks kasutada virtuaalreaalsuse prille. Äpp nimetab ennast uhkelt lausa number üks virtuaalseks reisiagentuuriks ning neil võib õigus olla.
2. Youvisit
Youvisit on reisiteemaliste 360 kraadi videote rakendus, mille sisu saab vaadata üle interneti, seega pole vaja suuri videofaile telefoni laadida. Küll aga nõuab see head internetiühendust. Rakenduses on võimalik külastada üle 1000 erineva turismiatraktsiooni. Eriti hästi sobib see äpp neile, kes soovivad virtuaalselt maailma erinevates sihtkohtades lähedalt tutvuda hotellide, restoranide, kontserdipaikade ja mitmete teiste kohtadega, et otsustada, kuhu puhkuse ajal päriselt minna.
3. Discovery VR
Discovery näol on tegemist ühe suurima tegijaga, kes virtuaalreaalsuse maailma väga tõsiselt võtab. Discovery pakub laias valikus kauneid loodusvideoid ja kogemusi, mis on kenasti kategoriseeritud. Saab käia nii mägedes, vee all kui ka erinevatele kultuuridele omastel sündmustel – olgu selleks siis samuraide mõõgavõitlus Jaapanis või Iiri pubiõhtu Dublinis.
4. Lufthansa
Kuigi eraldi virtuaalseks reisimiseks pole Lufthansa rakendust loonud, on nad siiski tootnud väga korralikku 360 kraadi sisu, mis tutvustab maailma erinevaid linnu. Keskeltläbi kolmveerand tundi kestvad klipid viivad virtuaalreisija maailma suurlinnadesse nagu London, Peking, San Franscisco, Miami ja paljud teised. Videoid saab vaadata üle Youtube’i ning virtuaalreaalsusprillidega on kogemus sama hea kui kohal olles.
5. Littlstar
Tegemist on äpiga, mis pakub ohtralt ekstreemspordiga seonduvaid reisikogemusi. Selle vahendusel saab tunda, kuidas on lennata paraplaaniga Islandi liustike või Serengeti tasandiku kohal. Videote hulgast leiab palju ka National Geographicu ja Discovery kaadreid, seega fantastiline looduskogemus on garanteeritud. Ja kui reisiteemalised videod on kõik ära vaadanud, võib elamusi otsida mitmetest teistest kategooriatest, näiteks sport, autod, mood, kuulsused või muusika.
6. VeeR VR
VeeR VR on maailma üks kõige kiiremini arenevaid ja täienevaid virtuaalreaalsusrakendusi. Selle teeb kasutajate seas eriti populaarseks just võimalus ka enda salvestatud videoid üles laadida. Äpis saab tekitada endale huvitavaid teemakategooriaid ning neid üle interneti igal ajal ja igas paigas vaadata. Mahukas kasutajate poolt üles laaditud sisu teeb hõlpsaks virtuaalse reisimise ka väga privaatsetesse maailma nurkadesse.
7. NASA
Viimaseks soovituseks võib aga julgelt panna NASA loodud 360-sisu Marsist. Kuigi reaalselt ei jõua ilmselt keegi lugejatest oma eluea jooksul Marsile ning seetõttu ei saa Marssi võtta päris reisisoovitusena, on seda huvitavam vaadata vähemalt video vahendusel, milline elu seal käib. NASA spetsialistid on kokku pannud tuhanded Marsi uurimisjaamad Sojourner ja Curiosity poolt tehtud pildid ning loonud virtuaalse tuuri mööda punast planeeti. Vaadata saab seda Youtube’i ja virtuaalreaalsusprillide abiga.