Reisisiht Gruusia

Grusiinid pole vaatamata oma asukohale ida-lääne ristteedel (ja põhja-lõuna teedel ka) kellegi otsesed sugulasrahvad. Neil on teistest keelerühmadest eraldi keel ja tähestik.

Abhaasia (Suhumi, Gagra) ja Adþaaria (Batumi) on kaks kuumemat turismipiirkonda. Abhaasia poliitiliselt kuuma piirkonda pääsemise reeglid pidevalt muutuvad ja vajalik võib olla nö turistiviisa, kuid ka see ei pruugi garanteerida Suhumisse pääsemist. Abhaasias asuvad Eesti külad, mida sinnasattunud võiks külastada.

Rannikulinn Batumi on surutud Musta Mere ja kaljude vahele, linna läbib pikk promenaad, nagu paljudele rannakuurortidele kohane ning ööelu on selles rannikulinnas elav.

Gruusias saab suusatada Kaukasuse mäestikus. Gudauri ja Bakuriani on põhilised mäesuusatamiskohad. Kõrgeim mägi Kazhbek ulatub 5047 meetrit üle merepinna ja paljudele alpinistidele on see sihtkoht hea paraja pingutusega tipuvallutuseks.

Khaketi on veiniviinamarjade istanduste piirkond, seal on ka ühed maailma viljakaimad mullad.

Gruusias kohtab ka kõrbe. Korraldatakse kõrbematku sajandeid vanadesse eraklikesse ning praegugi tegutsevatesse kloostritesse Davit Garejas.

Borjomist tuleb mineraalvesi, mida meilgi reklaamitakse ja see on praegugi kuulus mineraalveelinn, pakkudes puhkust üheskoos väikese terviseparandamisega. Borjomi asub poolel teel Tbilisist Musta mere äärde ja teda läbib ka pealinnas voolav Mtkvari jõgi. Linnas asub väsinud välimusega mineraalveepark, vana kindluse varemed ja mitu sanatooriumi nõukogude ajast.

Mtshketa on vana ajalooline Gruusia pealinn Tbilisi lähedal ja praegune õigeusupealinn, kus asuvad ühed uhkeimad Gruusia kirikud ja klooster.

Pooleteisttunnise sõidu kaugusel Tbilisist võib üle vaadata ka Stalini sünnilinna Gori, kus peale Stalini muuseumi muid olulisi turismiobjekte polegi.

Tbilisis võib leida nii päris uut ja läänelikku kui tuhande aasta vanust arhitektuuri. Funikulööriga saab tõusta Mtatsmindise parki, et vaadata mäe otsast alla üle kogu linna. Teine võimalus linnale ülevalt alla vaadata on Mtkvari jõe põhjakaldal mäe otsas asuva Nankala Pärsia-aegse kindluse juurest.

VIISA: viisavaba.

ILM: Rannikuäärne Gruusia on troopiline, lõunas ja sisemaal kuiv ja kuum. Talved on külmad. Parim aeg külastamiseks on varajased suvekuud (mai, juuni) ja sügis (september, oktoober).

TRANSPORT: Gruusia rahvuslik lennukompanii Airzena (http://www.airzena.com/) lendab Tbilisist näiteks Prahasse ja Amsterdami, kust on mugav ümber istuda. Saab ka Riiast Air Balticuga. Bussiga Türgist, rongiga Aserbaidþaanist, laevaga Odessast või Istanbulist.

Takso 20-40 krooni, välismaalasi nööritakse mõnikord mitmekordsete hindadega. Marsruut-taksod alla viie krooni.

MAJUTUS: kodumajutus alates 50 kroonist, tavaline hotell keskmiselt 150 kr.

SÖÖK: restoranieine ca 100 kr.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.