Katrin (23) hääletab tihti Tallinnast Viljandimaale.
"Otse kohale tavaliselt ei saa," teab Katrin, "enamasti sõidetakse Tartu maanteed pidi edasi ja Imavere teeristis
tuleb maha minna, et Võhma poole sõita. Viljandist hääletan edasi kohalike autojuhtidega, kes hulga kergemini peale võtavad. Lõpuks tuleb mul sihtpunktini vähemalt 5 km jala minna, sest sellist vedamist, kus värava taha viiakse, on ainult üks kord juhtunud."
"Kõige rohkem tuli hääletada eelmisel suvel, kui Viljandimaalt Tallinna sõitsin," räägib Katrin oma isiklikust rekordist. "Kõigepealt võttis mind külavahel peale punane "Þiguli", kus istus neljaliikmeline perekond. Viljandis sain peale mustale Fordile, mis sõitis Võhmani. Sealt hääletasin end mingi veoauto peale, mille juht ei rääkinud kuni Paideni ühtegi sõna. Mäo teeristil võeti mind Elvast tulnud koolilaste bussi peale ja seal oli tõesti lõbus. Lapsed sõitsid kuhugi esinema, mind pandi maha kesklinnas."
Hääletajad loodavad autojuhtide usaldusele. Ja teelisi peale võtvad juhid jällegi usaldavad hääletajaid. Kuigi — nii üks kui ka teine pool võib kaaskodanikku kurjasti ära kasutada. Sellepärast ongi nii, et hääletajaid teede ääres on vähemaks jäänud (äkki võtab neid peale kurjategija?) ja teelise märguande peale peatujaid on ka vähem — äkki himustab tee ääres olija hoopis tema autot ja raha?