Hispaanias saab odavalt ja mugavalt puhata lõunarannikul, käia Kataloonia ajaloolisi linnu vaatamas või külastada pealinna Madridi kuningalossi ja parki. Hispaania saared – Mallorca, Ibiza ja Kanaarid on peolooma paradiis. Hispaania lõunarannikul (Costa del Sol) sajab aastas vaid mõni päev, soojad rannad on täis erineva tasemega hotelle, restorane ja ajaveetmiskohtasid. Hinnad on soodsad, kõik on euroopalik ja puhkajale harjumuspärane.
Hispaania : viisad
Euroopa Liidu riikide hulka kuuluvasse Hispaaniasse saab Eesti kodanik reisida viisavabalt.
Hispaania : aeg
Eestist 1 tund taga.
Hispaania : ilm
Lõunarannikul särab päike peaaegu kõigil päevadel, vaid üksikud vihmahood jõuavad mõnel päeval aastas üle lõunarannikut põhja poolt kaitsvate mäeahelike. Sisemaal on suvel erakordselt kuum. Veidi jahedam on põhja pool rannikul, kuid suvel on kuumust piisavalt sealgi. Parim aeg külastada on kevadel, suve alguses ja sügisel. Kuid regioonide kliima on väga erinev: sisemaal kuumad suved ja külmad talved, Atlandi ääres niisked suved ja pehmemad talved, Andaluusias Vahemere rannikul aga on meie mõistes suviselt soe aastaringselt.
Hispaania : vaktsineerimine, tervis
Kohustuslikku vaktsineerimist Hispaaniasse minnes pole, märkimisväärset ohtu nakatumiseks samuti pole.
Hispaania : transport
Lennutransport on Hispaaniasse saabumiseks mugavaim, aga variantidest on valida ka ka rongid Prantsusmaalt, laevad vahemere-äärsetest riikidest või buss. Rahvusvahelised lennujaamad on Madridis, Barcelonas, Bilbaos, Santiago de Compostelas, Sevillas, Granadas, Málagas, Almerías, Alicantes, Valencias, Palma de Mallorcal, Ibizal ja Maól. Rongiliiklus sisemaal on hästi organiseeritud ja kasutada saab seal Euroopas kehtivaid n.ö rongipasse. Bussiliiklus on odavaim võimalus sisemaal reisida (maksab ca 5 eurot 100 km kohta), lennureisid aga pole ka väga kallid. Eriti just Lõuna-Hispaania suunal on väga palju odavlennufirmasid tegemas soodsaid reise Euroopa suurematest linnadest. Autorent on hea võimalus omi teekondi valida ja soodsa hinnaga.
Hispaania : raha, kaubad
Käibel on eurod. Krediitkaardiga saab maksta enamikus kohtades turismipiirkondades, harvem kõrvalisemates maakohtades. Kohaliku euroraha tagakülg on kujundatud hispaaniapäraselt, kuid need rahad kehtivad kogu eurotsoonis. Rahvuslike suveniiridena müüakse kastanjette, lehvikuid, Hispaania veini, käsitsi maalitud keraamikat, nahkesemeid, ehteid.
Hispaania : hotellid, majutus
Hispaania on üks maailma populaarsemaid sihtkohti ja hooajati on mõned linnad täiesti täis reserveeritud. Seega maksab Hispaania hotellikohti kindlasti ette broneerida juba enne hooaega. Odavamate majutusasutuste puhul võib suusõnalisest telefonibroneerimisest väheks jääda – oma kohaletulekut tuleb veel mitu korda vahetult enne reisileminekut kinnitada. Internetibroneeringud siiski kehtivad või kui hotelliomanik ei suuda vaba tuba leida, siis leitakse samaväärne asendus kuskil naabruses.
Põneva atmosfääri otsijaile sobivad Paradorid ehk riigile kuuluvad ajaloolised lossid ja kindlused, mis kohandatud majutusasutusteks.
Hotellide hinnad algavad 300 kr/ööpäev (söökideta). Telkimiskohad ca 30 kr/öö.
Hispaania : toidud, söögikohad
Tüüpiline Hispaania roog on hautatud pajaroog. Levinud on paella (riisiga ühepajatoit), veini kõrvale süüakse tapast. Lõuna maksab restoranides alates 60-140 kr, selle raha eest saab kolmekäigulise lihtsa eine.
Baarides võib küsida ka bocadilloseid – suuremaid prantsuspäraseid võileibu, mis on taskukohane viis kiirelt nälga kustutada.
Jootraha antakse 5-10% sõltuvalt teenindusest. Kallimates restoranides võidakse lisada arvele teenindustasu 7%, mis on menüüs eraldi märgitud.
Hispaania : Madrid : reisisiht
Madrid – Hispaania pealinn asub keset riiki puhtalt praktilistel kaalutlustel – et oleks hästi kaitstud ükskõik mis suunast tulevate rünnakute eest ja et post jõuaks igast riigi otsast võimalikult kiiresti kohale. Tänapäeval asub Madridis endiselt kuninga residents, turistide jaoks on olulisemad kohad aga hoopis lõunarannikul. Pealinnas tasub külastada kuningalossi ja selle aeda, kunstimuuseume (kus üleval Hispaania kuningate ja teiste ajaloolisi maale), botaanikaaeda (Jardines Botánicos). Keset suve sureb linn välja – paljud baarid ja restoranid suletakse juuli keskel.
Mugavaim viis liiklemiseks on metroo, millega saab ka lennujaama.
Hispaania : Barcelona : reisisiht
Üks maailma populaarsemaid reisisihte Barcelona asub Vahemere ääres Hispaania lõunarannikul. Suurim turistide vool sinna sai alguse peale 1990. aasta olümpiamänge. Vaatamisväärsustest olulisemad on ajalooline vanalinn oma peatänava ja turuga, sadam, olümpiaküla, olümpiastaadion, arhitekt Gaudi ehitised – Güelli park, Sagrada Familia katedraal (mida siiamaani ehitatakse), gaudi projekteeritud elumajad ja linnaarhitektuur. Eraldi päeva nõuab külastuseks Barcelona kohal kõrguv Montjuïc – suurim roheline ala linnas, kuhu saab ka köisraudteega tõusta.
Transpordiks linnas on parim variant metroo. Barcelonast saavad alguse ka laevareisid Mallorcale ning Ibizale.
Hispaania : reisilingid
Turismi-info: http://www.spain.info/