Luxor on Las Vegase lõunaosas Stripi ehk peatänava ääres asuv kasiino-hotell, mis nagu enamus teisigi Vegase peatänava ääres asuvatest maailmakuulsatest majutusasutustest on millegi poolest maailma parim või suurim. Luxori rekorditeks on näiteks maailma suurima aatriumiga hoone ja maailma võimsaim valgussammas.
Las Vegases ööbimiseks ei pea rahakotti dollaripakkidest kuigi palju kergendama, sest kogu elu keerleb kasiino ümber ja hotellimomanikudki eeldavad, et pigem saavad nad su raha kätte kasiinos kui numbritoas.
Las Vegases ööbimiseks ei pea rahakotti dollaripakkidest kuigi palju kergendama, sest kogu elu keerleb kasiinode ümber ja hotellimomanikudki eeldavad, et pigem saavad nad su raha kätte kasiinos kui numbritoas. Sellepärast on kohati öömaja väga odav. Näiteks 2002. aastal leidsime me Stripi põhjaotsast, kus asuvad Stratosphere Tower ja Sahara (kliki lingil, et vaadata praegusi hindu) koguni 25 dollari eest ühe öö majutuse. Praegust kurssi arvestades on see liigagi soodus... aga ka praegu saab näiteks üsna luksuslikuks peetavast Luxorist toa kätte alla 70 dollariga, mis kisub juba keskmise Eesti turismitalu hinna kanti peale Eesti möödunudaastast hinnarallit.
Luxor koosneb hiiglaslikust klaaspüramiidist, mis, nagu öeldud, on maailma suurima aatriumiga, kuid maailma suurim (õigemini võimsaim) on ka püramiidi tipust kosmosesse suunduv valguskiir, mis on näha ka Maalähedaselt orbiidilt. See valguskiir saadakse peeglite abil 39 ülivõimsa ksenoonlambi valgust kokku koondades. Tulemuseks on 42,3 miljoni küünla valgusega valgusvihk.
Ööbimiseks võib valida kolme hoone vahel: püramiid ise, ida- ja läänetorn.
Kõige huvitavam on muidugi püramiid, sest see on seest tühi ja ruumid paiknevad aatriumi ümbritsevate kahanevate rõdude küljes, seega ripuvad aatriumi kohal. Liftigi ei saanud sellesse püramiidi otse sõitma panna, vaid alates 6. korrusest liigub tipu poole kaldlift.
Muidugi on olemas tasuta basseinid õues, kus saab õhtul kella 8ni ehk enam-vähem päikeseloojanguni ujuda, söögikohad leiab aatriumi sees asuva linnaku 2. tasapinnalt, kus on ka enamus lõbustusasutusi ja atraktsioone. USAle kohaselt hommikusööki hinnas pole, see maksab sellistes lihtsamates kiirsöögikohtades ca 14 USD. Kohv on alati hiiglaslik, pool liitrit vähemalt, kuid suhteliselt lahja eurooplase jaoks. Keset kõrbe asuvas linnas on muidugi kummaline, et numbritoas (läänetornis) puudus külmkapp. Koridoris oli küll jäämasin, aga külmkapist tundus ikka puudust. Konditsioneer oli tasemel - ka siis, kui õues oli +42 ja päike paistis otse aknasse, nii et kardina taga võis klaasil muna praadida, säilitati paksude kardinatega hämaras toas ka keset päeva kurku kähedaks tegev jahedus.
Masstoitlustamise kohad aatriumi söögitasapinnal on huvitava tehnilise lahendusega: kassast antakse raadiovastuvõtjaga plaadikene, mis hakkab vilkuma ja vibreerima, kui toit valmis. Siis tuleb letti minna ja oma roog ära võtta. Mugav, eriti kui on palju rahvast ja sebimist.
Internetiga pole Luxoris kiita. Pakutakse tasulist WiFit, mida on kõige soodsam võtta nädalaks. Siis maksab ta ca 20 USD. Tunniajane pilet tuleb samas 7 USD. Tasuta neti jaoks peab otsima mõne lähedalasuva Shopping Centeri, kus mõned poed või kohvikud pakuvad oma internetti. Näiteks Apple´i esinduspoodides on tasuta internet ka mitte-Apple´i toodete kasutajatele.
Teenindus on igati korralik, kohati küll ameerikalikult raiskav, kuid sildid numbritubades manitsevad elektri ja vee kokkuhoiule. Kambakesi lifti minnes tuleb valmistuda kiireks korrusevajutuseks, sest seda saab teha vaid toa kaarti kaardilugejasse pistes ning kohmitsedes võib lift juba soovitud korrusest mööda põrutada.
Luxori põhiatraktsioonide hulka kuulub veel üle linna kuulus ööklubi LAX (kuulub Christina Aquilerale, kes muide astub ise seal üles 31. mail 2008 ja siis on ka mitu IMAX kino, kus kolmemõõtmelisi filme saab vaadata. Teemakohane Toutanhamoni muuseum on veel aatriumis ja muidugi laulatuskabel, kus saab oma abielu ära registreerida ja pärast pulmapidu pidada kuni 1000 külalist mahutavas Egyptiani ballisaalikompleksis.
Luxorist saab õhuraudteega naaberhotellidesse - Excaliburisse ja MGM Grandi, 12 dollari eest võib taksoga ükskõik kuhu Stripil jõuda ning alates 2 dollarist on bussipilet. Jalgsi saab õue minemata Luxorist mööda galeriisid nii Mandalay Baysse kui Excaliburisse.
20 USD eest saab otse hotellis oma pakid lennukile check-innida ja siis jääb üle vaid kaks kätt taskus lennukile jalutada. See teenus töötas aga paraku päeval kella kolmeni, õhtul enam jutule ei võetud.
Luxor on 13 aastat vana ja kulumise märke on juba näha nii avalikes kohtades kui numbritubades, kuid kõik on siiski vägagi korras ja töötav, kui välja arvata mõni ekskalaator, mida iga päev remonditi. aatriumi esimesel korrusel on muidugi lugematu hulk mänguautomaate ja mängulaudu, neis mängimiseks tasub võtta MGM Mirage mänguri kaart, mis kogub kaotatud raha pealt punkte ja mis annab algajale sissejuhatuseks hunniku krediiti, mille eest oma raha kulutamata mängukirge õhutada.
Luxor on suhteliselt hea asukohaga ja sobib luksuslikuks majutuseks otse peatänava ääres ja selle lõunaotsas, kuhu koondub Las Vegase ööelu.
PLUSSID
- hea asukoht
- soodne hind
- palju atraktsioone otse hotellis ja ümbruses
MIINUSED
- tasuta internetti pole
- veidi kuluma hakanud interjöör