Enne looduse (ja majanduse) jäätumist mõned lingid. Nii iseendale kui teistele.
SHANGHAI SPRING INTERNATIONAL TRAVEL SERVICE - asutatud 1981. aastal, 2000 töötajat. Tõeliselt suur turismiagentuur, nende kodulehe andmetel alates 1994. aastast valitud ka igal aastal parimaks. Esimene turismifirma Hiinas, mis omab tsarterlennufirmat - Spring Airlines. Kes teab, äkki teevad mõne lennu ka Läänemere äärde tulevikus. Nad kasutavad ka Skype´i :)
http://www.ecotourism.org.cn/ - mul see leht küll ei avane...
BJITS-BEIJING JINGTIE INTERNATIONAL TRAVEL SERVICE - ega ei avane ka see link...
CENTER FOR RURAL DEVELOPMENT AND EDUCATION AWARENESS - midagi Nepalist. Kahtlane, kas nad Eestisse tuleksid (eksootikana oleks meil pakkuda väga lame maa ja madalad soised alad), kuid eestlasi sinna saata õnnestuks ikka.
ANHUI CHINA TRAVEL SERVICE - hiinakeelne lehekülg. Siiski on teada, et tegeletakse sise- ja välisturismiga ning otsitakse partnereid EU-st.
DUN HUANG INTERNATIONAL TRAVEL SERVICE - ei avane ka nende koduleht ingliskeelsena, kuid teada on, et firma loodi 1979. aastal ja tegutseb edukalt siiamaani sise- ja välisturismis ning loodab areneda Euroopa Liidu suunal edasi, saates hiinlasi Euroopasse ja võttes eurooplasi vastu Hiinas.
SICHUAN CHINA YOUTH TRAVEL SERVICE - hiinakeelse leheküljega. Google Translator annab siiski teada, et tegemist on (jah, nagu nimigi ütleb) Hiina noorte turismiorganisatsiooniga, aga ega muud ei selgugi palju. Põhisihtkohad jäävad Aasiasse, ehk tuleb kohtumise järel EL-i delegatsiooniga muutusi ka. Huvitav, kui ontlikud on Hiina õpilased vaheajareisidel?
CHINA TRAVEL INTERNATIONAL LTD - väga popi .travel lõpuga domeeni valinud, mis on ka ingliskeelse osaga. Sealt võib lugeda, et firma pärineb Hongkongist ning üks suurimaid Hiinas, tegeledes rahvusvahelise turismiga.
TIANJIN CLASSICAL HOLIDAY INTERNATIONAL TRAVEL SERVICE - .mobi lõpuga domeen? Mobiilile mõeldud veebist saab broneerida (vist) lende otse mobiililt ja vaadata aegu. Guugeldamine andis tulemuseks, et ettevõte kuulub TOP5 rahvusvahelise Hiina turismifirma hulka. Kõlab paljutõotavalt.
CAMBODIA COMMUNITY BASED ECO TOURISM NETWORK - Cambodzha ökoturismi ühendus, mis propageerib turistide suhtlust kohalikega ja vastastikust kasu turismist. Ehk siis mõte on selles, et Angkor Wat pole ainus, mille pärast sinna riiki reisida. galeriist on näha, et metsikutes dzhunglikülades saab turist veetud kaherattalise kaarikuga ja terve küla on häppi.
BEIJING SUCCESSFUL TOUR INTERNATIONAL TRAVEL SERVICE CO., LTD (BSTITS) - nad on tegelenud Venemaaga. Sellepärast ehk ka nende huvi Eesti vastu.
HOI AN TRAVEL - ainuke kohtumine vietnamlastega. Vähemalt on neil korralik ingliskeelne kodulehekülg, mida enamusel Hiina turismifirmadel pole. Sisendab lootust. Tegemist on Keskmaa juhtiva turismiettevõttega, mis organiseerib majutust ja transporti. Kodulehel pakutakse lihtsat Vietnami tuuriplaneerijat - väga minimalistlik, kuid täielikult "puhta lehena" saabuvale turistile annab esimesed pidepunktid kätte.
Need on siis Reisijututoa kohtumised Aasia turismimessil eesmärgiga loodusturiste Läänemere äärde meelitada. Ja vastupidi - hiinlastel on plaanis oma miljardilisse riiki pooleteistmiljonilise riigi rahvast mõned ehk ikka kohale meelitada. Kui kellelgi on häid ideid, mis sealt pärit turiste siin meelitaks, andke aga teada. Suvel külas käinud hongkongi turistid andsid teada, et hiinlastel on ettekujutus Eestist kui odavast Euroopa riigist euroopalike vaatamisväärsustega (ja natuke Venemaad ka), kuid tegelikult on eesti nende jaoks väga kallis. Pole ka ime - Shanghai näiteks on üks odavamaid suurlinnu maailmas, olles muust Hiinast siiski kallim.
Mis siis toimub? China International Travel Mart ehk midagi samasugust, nagu USA-s Pow Wow. Toimub Shanghai New International Expo Centeris (SNIEC), mille on muide ehitanud Deutche messe AG.