Nüüd me teame, millised näevad lennukid välja aastal 2050, kui paljud meist on pensionil ja kulutavad loodetavasti selleks ajaks kogunenud pensionisammast maailmas ringi reisimiseks. Airbus pakkus Inglismaal Farnborough rahvusvahelisel lennunäitusel külastajatele vaatamiseks ideelennukit.
Airbusi lubadusel võib selline lennuvahend teoks saada 2050. aastaks, heal juhul aga isegi paarkümmend aastat varem. See lennuk peaks kujutama endast „inseneride unistust“.
Reisijututoale saadetud Airbusi teates kirjeldatakse uut lennukit nii: ülipikad ja õhukesed tiivad, mootorid on poolenisti paigaldatud lennuki kere sisse, U-kujuline saba ja kergmetallist „intelligentne“ kere, mis räägib senisest tunduvalt suuremast keskkonnasõbralikkusest.
Airbusi asepresidendi Charles Championi sõnutsi ei ole loomulikult tegemist „päris lennukiga“ ning kuigi kõik, mis välja pakutud, on praktikas teostatav, ei pruugi areng minna just täpselt selles suunas. „Sisuliselt lasime me lihtsalt oma fantaasial lennata ning üritasime mõtelda väljaspool olemasolevaid raame. Üks ideelennuki eesmärke ongi inspireerida järgmist põlvkonda lennukidisainereid,“ ütles ta.
Airbus prognoosib radikaalseid muutusi lennukite salongidisainis. Räägitakse ökoloogilistest isepuhastuvast materjalist istmetest, mis istuja mugavust arvestades kuju muudavad, samuti aga nupuvajutusega läbipaistvaks muutuvatest seintest, mis pakuvad reisijale 360-kraadist vaadet all avanevast maailmast.
Samuti unistavad disainerid holograafilisest virtuaalse sisekujunduse projekteerimisest, mis võimaldab kujundada erasalongist vastavalt meeleolule kas kontori, magamistoa või aianurgakese.
Tulevikulennukites võivad teatud süsteemide jaoks energiat pakkuda erinevad „rohelised“ allikad, nagu näiteks kütuseelemendid, päikesepaneelid või reisijate endi kehasoojus.
Kui näeme tulevikus lennukeid lendamas kolmnurkses parves lõunasse, võime tõdeda - tšarterlendude hooaeg on alanud. Aeronautika arenedes ammutatakse tõenäoliselt järjest rohkem inspiratsiooni loodusest enesest, nii võivad teatud liiki lennukid õhutakistuse minimeerimise, kütuse kokkuhoiu ja sellest tulenevalt ka heitgaaside vähendamise huvides katta vahemaid võimalusel hanede sarnaselt kolmnurgana.