Reisiuuring: 45% reisijatest naudivad keskkonnavahetust ja teevad kaugtööd

Kaugtööreisid. Foto: Microsoft

Microsoft Advertising viis hiljuti läbi uuringu „Vaade reisimisele Euroopas aastal 2021”, millest selgus, et sel aastal on reisimisel kolm põhieesmärki – vaimse tervise huvides vahelduse otsimine, karantiinist vabanemine ning uute kogemuste saamine. Lisaks tuvastas uuring ka vanuserühmiti erinevaid käitumisi ja lähenemisi reiside planeerimisele.

Tänapäeval on järjest enam inimesi omaks võtnud hübriidtöö – paindliku töötegemise vabalt valitud asukohas, mis aitab ka puhkusereise teisiti planeerida, tehes reisisihtkohast paiga, kus tehakse tööd ja veedetakse vaba aega pikema aja jooksul.

Uuringus osales üle Euroopa enam kui 600 inimest vanuses 18-65, kes kavatsesid reisida.

Eelmisel aastal kehtestatud liikumispiirangud mõjutasid turismitööstust. Enam kui pooled vastanutest (51%) vastasid jaatavalt küsimusele, kas nad olid pandeemia tõttu vähemalt ühe reisi edasi lükanud, ning 57% tõdevad, et pidid reiside planeerimise protsessi otsast alustama. Seega kinnitab uuring, et muutunud on ka lähenemine reiside planeerimisele. Varasemalt eelistasid reisijad parima pakkumise saamiseks puhkusereise mitu kuud ette broneerida.

Microsoft Advertising uuringu tulemused aga näitasid, et tänaseks on olukord muutunud ning ligi pooled eurooplased (48%) eelistavad nüüd teha broneeringuid vähem aega enne reisi algust. Eri riikide muutuvad piirangud on sundinud reisijaid omaks võtma palju paindlikuma ja spontaansema lähenemise, mille tulemusel enamik eurooplasi (61%) kinnitavad, et nad broneeriksid tõenäolisemalt majutuse, mille tühistamisreeglid on paindlikud.

Kaugtöö.

Uuringus osalenud eurooplastest 65% väitsid, et kasutavad reise broneerides paindlike tühistamisreeglitega võimalusi. 23% reisijatest kasutab enam kui ühe reisi jaoks paindlike tühistamisreeglitega võimalusi, ning 40% osalejatest väitsid, et parima võimaliku pakkumise saamiseks broneerivad nad reisi pikka aega ette.

Uuringust selgus, et karantiin ja sellega kaasnevad piirangud ei toonud kaasa mitte ainult ebameeldivaid kogemusi. Näiteks märkis enam kui kolmandik (38%) osalejatest, et uues olukorras oli neil avanenud võimalus loobuda oma alalisest elukohast ja harrastada liikuvamat eluviisi.

Kaugtööd tegevatest vastanutest ligi pooled (46%) väitsid, et olid just selle perioodi jooksul saanud võtta puhkuse, mida nad muidu poleks saanud.

Hübriidtöö.

Hübriidtöö juurdumine tähendab, et on võimalik planeerida reise pikemaks perioodiks kui ainult vabadeks päevadeks. Kasutades võimalust kaugtööd teha on ligi pooled reisijatest (45%) otsustanud teha reise, mille kestel nad saavad nautida keskkonnavahetust ja samas sihtkohas ka tööd teha. Paljud kaugtöö tegijad (53%) ütlevad, et selline uus töömudel on neil võimaldanud sagedamini reisida. See kehtib eriti millenniumipõlvkonna (23-38-aastased) esindajate kohta, kellest 56% ühitavad reisimisel vaba aja veetmise ja kaugtöö.

Ülaltoodud andmeid toetas teinegi uuring - Microsofti Töötrendide Indeks. Sellest selgus, et juhtide ja töötajate ootused töökohale on muutunud. Hübriidtöö – kombinatsioon kaugtööst ja kohapealsest tööst – on tulnud selleks, et jääda. Enam kui üheksa kümnest juhist (97%) eeldavad pikemas perspektiivis hübriidsema töötegemise juurdumist ning ettevõtetest on selgel enamikul (83%) nüüd paindlik tööpoliitika.

Saadud tulemuste põhjal võib väita, et paindlikkus ja hübriidtöö on uus reaalsus, mis inimeste reisiharjumusi muudavad, kuna töötada on võimalik pea igas vabalt valitud asukohas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.