Reisimaailma on ilmunud uus veider trend – naked flying ehk "paljalt lendamine". Ära lase end nimest eksitada, tegu pole sugugi alasti ringi lendamisega. Vastupidi, "paljalt lendamine" tähendab võimalikult minimalistlikku pakkimist, lausa nii väheste asjade kaasavõtmist, kui vähegi võimalik.
Eesmärk on lihtne – vabaneda pagasi koormast ja säästa lennupiletitelt, sest teadagi, pagasitasud võivad olla päris krõbedad. Ka Tallinna lennujaam just hiljuti hoiatas, et pagasi mõõtmine on tagasi tulnud ning lennufirmad enam niisama lihtsalt kõiki ülekaalus või ülesuuruses kottidega lennule ei lase.
"Paljalt lendamise" olemus seisnebki minimalismis. Kujuta endale ette, et lähed lennukisse vaid sellega, mis mahub taskusse või väikesesse käekotti. Telefon, rahakott, võib-olla mõned isiklikud esemed. Mõned reisijad eelistavad isegi kõik vajalikud asjad sihtkohast osta, et ei peaks üldse midagi alguses kaasa vedama.
See trend on eriti populaarne noorte ja spontaansete reisijate seas, kes hindavad vabadust ja kiirust. Sotsiaalmeedias, eriti TikTokis, jagavad suunamudijad oma kogemusi "paljalt lendamisega", kiites selle mugavust ja lihtsust. See on osa laiemast kultuurilisest nihkest minimalismi ja lihtsuse poole, mis mõjutab ka reisimist.
@giovannisfares222 Come w/ me to Paris naked…well sort of. I will be brining NO clothes, except my airport outfit for 9 days in Paris/London, from clubbing fits to on-the go I will be styling and shopping for everything on a daily budget. Traveling “naked” in hopes will immerse me further in the Parisian culture while also stimulating their economy! I hope to make this a series in the future for my frequent international travels 🥰🌎 #travelnaked #traveltiktok #fashion #paris #london
♬ original sound - giovannisfares222
Kuidas siis "paljad lendajad" oma asjadega hakkama saavad?
- Minimaalne pakkimine: kaasa võetakse tõesti vaid hädavajalik, mis mahub taskutesse või väikesesse kotti.
- Funktsionaalsed riided: kantakse riideid, millel on palju taskuid, kuhu saab panna näiteks hügieenitarbeid või snäkke.
- Loovad lahendused: mõned reisijad kasutavad näiteks kaelapatju väikeste asjade mahutamiseks või taaskasutavad tax-free kotte.
- Ostud sihtkohas: kui midagi on vaja, ostetakse see alati kohapealt.
- Riiete pesemine: pikemate reiside puhul pestakse riideid sihtkohas, et ei peaks neid liiga palju kaasa võtma ja musta pesu pagasis kandma.
Minimaalse pagasiga lendamise plussid on ilmselged:
- Rahaline kokkuhoid - pagasitasud jäävad ära.
- Aja kokkuhoid - saab kiiremini lennujaamas liikuda, ei pea pagasit ootama.
- Lihtsus ja mugavus - vähem asju, vähem muret, saad olla mobiilsem ja vabam.
- Vabadus - spontaansemad reisid on lihtsamad, palju kergem on midagi ümber otsustada, kui raskeid reisikohvreid pole kaasas.
Alasti lendamise on siiski ka miinuseid, sest miks muidu kõik seda ei tee?
- Piiratud võimalused: kõike ei saa kaasa võtmata jätta, kui tahad mugavad olemist (mustad riided, sobiva riietuse puudumine jne).
- Lisakulud: vajalikud asjad tuleb võib-olla sihtkohast osta, mis võib kallimaks minna, ei pruugi leida sobivaid asju ja otsimine võtab väärtuslikku aega.
- Ebamugavus: kui ilm on muutlik, võib tekkida probleeme sobivate riiete puudumisel.
- Hügieen: kui ei ole igal pool võimalust riideid pesta, võib see muutuda (haisu)probleemiks.
Kokkuvõtteks võib öelda, et "paljas lendamine" on põnev trend, mis sobib eelkõige neile, kes hindavad lihtsust ja mugavust ning on valmis loobuma mõnest mugavusest. Samas tuleb arvestada ka miinustega ning hoolikalt läbi mõelda, kas selline reisistiil on ikka alati sobiv. Enne lendamist tasub kindlasti tutvuda ka lennufirmade pagasireeglitega, sest isegi kui sa ei anna pagasit ära, on käsipagasi mõõtmetel omad piirangud, mida võidakse nüüd tihedamini kontrollida.