Reisisiht Hong Kong

Hong Kong on 1. juulist 1997 ametlikult Hiina osa ja tema ametlikuks nimetuseks on Hiina Rahvavabariigi Hongkongi erihalduspiirkond. Varem oli ta Briti asumaa.
 

Praegugi üsna iseseisvat elu nautiv piirkond jätkab majanduslikku õitsemist ja turitsidevoolgi pole katkenud või isegi mitte vähenenud sellesse ülitihedalt asustatud piirkonda.

1 092 ruutkilomeetril elab üle 7 miljoni elaniku, neist 95% on hiinlased.
 

Turisti jaoks on silmatorkavaim vaatamisväärsus Hong Kongi kesklinna "kilukarbisiluett" üle lahe. Õhtul kella kaheksa ajal pakutakse tasuta valgusetendust pilvelõhkujatel.
 

Hong Kongi saarelt leiab maailma pikima eskalaatori (800 meetrit) ning Victoria mäetipult võib heita pilgu asustuse maismaa-osale. Tippu võib sõita kuni 30-kraadise nurga all üles rühkiva vana trammiga.
 

Tavaliselt külastatakse ka lähedalasuvat Macaud. Sinna on merd 60 km ja kiirlaev läbib selle vahemaa pooleteise tunniga.

Hongkong : viisad

Viisavaba 90 päeva kuue kuu jooksul.

Hongkong : aeg

Eestist 5-6 tundi ees, suveaega pole. Ajatsoon GMT +8.

Hongkong : ilm

Oktoober, november ja detsember on parim aeg seal ära käia. Juunist augustini sajab ja on niiske koos liigse kuumusega. Hotellid pakuvad hooaja lõpul – märtsis ja aprillis soodushindu, sel ajal võib ilm olla veel täiesti talutav – kuiv ja soe ning majutusega lihtsam.

Hongkong : vaktsineerimine, tervis

Kohustuslikke vaktsineerimisi pole.

Hongkong : transport

Suurlinna alla kuulub alati metroo. Hongkongi omaga saab muretult ühest kohast teise ummikuid kartmata hinnaga ca 10-20 kr üks sõit. Kokku on kuus metrooliini ja nende liinide juures orienteerumine on lihtsam, kui tänavatevõrgus maa peal.

Veetranspordiga jõuab teise lähima olulise sihtkohani – Macausse 1,5 tunniga, kasutades kiirlaevu.
 

Paljud Eesti turistid saabuvad mandri-Hiinast rongiga. Sel juhul tuleb ületada ka piirikontroll.
 

Kowlooni ja Hongkongi saare vahel sõidavad praamid, millele pakuvad konkurentsi ka metroo ja maanteetunnelid. Laevasõidul saab (eriti õhtuti) nautida kuulsat pilvelõhkujatega linna panoraamvaadet.
 

Kahekordsed bussid sõidavad kella kuuest hommikul südaööni ning hinnad algavad 1 hongkongi dollarist.
 

Lennujaamast bussile minnes on oluline vaadata, kas liininumbri juures on A või E täht. A tähendab, et võetakse peale ka suure pagasiga.
 

Ajaloolistest transpordivahenditest pakutakse turistidele võimalust sõita kahekordse trammiga, mis on Hongkongi saarel ringi rühkinud juba rohkem kui 100 aastat. Täiskasvanule maksab pilet 2 kohalikku rahaühikut.
 

Taksode teeninduspiirkondadel tehakse vahet nende värvi järgi. On kolme värvi taksosid: punased ja kõige kallimad (n.ö linnatakso, teenindab kõiki alasid, Chek Lap Kok lennujaam kaasa arvatud), rohelised taksod (Uued Territooriumid) ja sinised on kõige odavamad (teenindavad Lantau saart ja Chek Lap Koki lennujaama).

Hong Kong : raha, kaubad

Kohalik raha hongkongi dollar. Krediitkaardid ja pangaautomaatid on laialt levinud, tihti lisandub nendega arveldamisel ka teenustasu (näiteks poest kaardiga ostes). Üks põhilisi ostutänavaid on Nathani tee Kowloonis.

Turistid ostavad tihti kaasa odavat elektroonikat, ehteid, kulda, kellasid. Palju müüakse ka võltskaupa ja järeletehtud bränditooteid. Hindade üle saab (ja tuleb) kaubelda.
 

Hongkong : hotellid, majutus

Hongkong nagu paljud metropolid pakub väga erinevat majutust. Lihtne magamisase aasiapäraselt kitsas pugerikus, kuhu mahub vaid voodi ja öökapp võib maksta 250 kr. Vähegi normaalsem hotell alates 600 kr. Odav öömaja tähendab tihti seda, et tegemist on akendeta ruumiga, kuigi asub võib-olla paarikümne korruse kõrgusel, kust turist loodab odava raha eest head vaadet linnale saada. Odavad hostelid on akendeta ja kümmekond inimest ühes toas.

Majutus tuleks ette broneerida, sest muidu ei pruugi kohapealt leida alati endale sobivat öömaja. Eriti tihedalt on majutusasutused täis Hiina Uue Aasta paiku.
 

Hongkong : toidud

Hongkongis on söögikohta või kööki valida üsna raske. Siin on kogu Aasia köögid esindatud ja raske on midagi eelistada. Alates Tai vürtsistest kiirtoitudest, India riisiroogadest Jaapani delikatess- sushideni, isegi Euroopa on esindatud prantsuse, itaalia ning muidugi briti roogadega. Hiina kiirtoit tagab täis kõhu juba 40-50 kr eest, restoranis kipub üle 100 kr minema.

Hongkong : reisilingid Turismi-info:

http://www.discoverhongkong.com
Telli lennureis Bookinghouse´ist
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.