Äripäeva online uudised 15.11.2002 14:06 [link]
Kaido Einama
Ryanairi eelmise tasuta piletite kampaania ajal lennanud Reesi (26) soovitab varuda ohtralt aega lennujaama jõudmiseks.
"Ryanairi pardal on väga lõbusad stjuuardessid, suhtlevad reisijatega ja on vastutulelikud," räägib Stockholmist Londonisse lennanud puhkusereisija Reesi (26), "teenindajad olid temperamentsed ja lõunamaised." Iiri odavlennukompanii lendudel toitlustamist hinna sees pole, kuid kõike saab pardal osta. "Odavam, kui söök Londonis," kommenteerib Ryanairiga reisinu.
Tasuta lennupileti saab broneerida vaid Interneti teel Ryanairi kodulehelt. Klienditelefonid, millel helistada, on enamasti riigisisesed ja Eestist neile helistada ei õnnestu.
Reesi tasuta lennupilet Stocholmist Londonisse läks siiski maksma 600 krooni, kuna reisijal tuleb endal tasuda lennujaamamaksud ja krediitkaardi teenustasu. Stockholmi kesklinnast saab Ryanairi kasutatavale Skavsta lennuväljale bussiga, mille edasi-tagasi pilet maksis 150 rootsi krooni. Buss väljub kesklinna bussijaamast. Londonist Standstedi lennujaamast soovitab Reesi linna sõita samuti bussiga, kuna see tuleb odavam kui rongiga. Sooduspilet maksis talle edasi-tagasi 11 inglise naela.
"Broneering tuleb välja trükkida peale Internetis pileti broneerimist ja see lennujaamas ette näidata," soovitab Reesi. Tagasi tulles oli ta küll broneeringupaberi ära kaotanud, kuid passi ette näidates lubati siiski lennukile.
"Stockholmist sõitsime kuskil põllu peal olevale kõrvalisele lennuväljale, kuid terminaalihoone oli korralik," räägib Reesi. Tunglemist lennujaamas polnud. Standstedis oli lennuki peale vaja pikk maa kohvritega maha kõndida.
Põhiline ebamugavus, mida Reesi odavlennukompaniid kasutades koges, oligi tohutu ajakulu, kuna Ryanair kasutab kõrvalisi lennuvälju ja linnast nendesse sõitmine võtab aega. Seetõttu pole odavlennureis nii sobiv ärireisijale, pigem on ta ökonoomne variant puhkuse veetmiseks.