Tänavune suvi on puhkusereisi planeerimisel pakkunud parajat väljakutset kui üle Euroopa vältab segadus lennunduses – personalipuudus, streigid, lennugraafiku muudatused jne. Reisijate kasvanud ärevust on näha ka IIZI reisikindlustuse statistikas.
Puhkusereiside kõrghooaeg on käes ent juunis alanud kaootiline aeg lennunduses veel raugemise märke ei näita. Selle tulenevalt on inimesed hakanud hoolikamalt kindlustustingimusi lugema, et leida võimalus, kuidas oma reisikindlustuspakett veelgi raudkindlamaks muuta.
Selgelt on suurenenud huvi reisitõrke lisakaitse vastu, mis kaitseb kindlustusvõtjat streigi, ürituse ärajäämise või loodusõnnetuse tekitatud kahjude eest. Kui mõni kuu tagasi oli tõus ca 7%, siis täna on reisikindlustuse lisakaitse ostjaid juba 14% rohkem.
3 soovitust murevabaks puhkusereisiks
1. Osta reisikindlustus võimalikult varakult
"Osta kindlustus kohe peale reisi broneerimist, sest reisi ärajäämise või reisile hilinemise kaitse ei hakka kehtima kohe, vaid alles 3. või 4. päeval peale kindlustuse ostmist," rõhutab IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht Pille Plees ja lisab, et harvad pole juhused, kui lend tühistatakse või haigestutakse mõni päev enne reisi ning juhul kui kindlustuse ostmisega on hiljaks jäädud, ollakse ilma nii plaanitud reisist kui makstud rahast.
2. Vali kindlustus sõltuvalt reisi eesmärgist
Reisikindlustus sõltub selgelt reisi iseloomust ja sihtriigist. Täna sõlmitud reisikindlustus võiks sisaldada COVID-19 haigestumise tõttu tekkivaid meditsiiniabikulusid aga ka haigestumise tõttu tekkinud lisakulusid majutusele, transpordile (näiteks uued tagasisõidupiletid) ning enne reisi haigestumise korral reisile tehtud kulutusi.
Lennuplaanide muutuste, lendude hilinemise või ülebroneerimise, lennufirma või lennujaama töötajate streigi tõttu tekkinud reisitõrgete vastu saab ennast kindlustada reisitõrke lisakaitsega.
Tea, et kui lennufirma on lennu juba tühistanud või teatanud töötajate streigist, siis ei ole see ootamatu juhtum ja kindlustus ettemakstud majutust või rendiauto broneeringut kinni ei maksa.
3. Meditsiiniabi pealt ei tasu kokku hoida
Arstiabi hinnad võivad välisriigis ulatuda sadade tuhandete eurodeni, seejuures ei pruugi tegemist olla isegi pealtnäha tõsise tervisehädaga. "Minu tuttav sattus Dubais ägeda toidumürgistusega kaheks päevaks haigla intensiivravipalatisse. Haiglast lahkudes selgus, et raviarve oli ca 150 000 eurot. Õnneks oli sõlmitud reisikindlustus piisava meditsiiniabi katte summaga,“ toob Plees näite elust enesest ja lisab, et mida kõrgem meditsiiniabisumma, seda parem. Eriti tasub meditsiiniabisummale mõelda, kui plaan on reisida kolmandatesse riikidesse ehk väljaspoole Euroopa Liitu, kus Euroopa ravikindlustuskaart ei kehti. Sellisel juhul võiks meditsiiniabi summa olla vähemalt 150 000 eurot.