Selle aasta juuli tõi Eestisse üle tüki aja rekordarvu välisturiste, näitab Statistikaameti värske ülevaade. Kokku peatus juulis majutusasutustes 507 600 turisti, mis on 5% rohkem kui möödunud aastal samal ajal. Eriti kasvas välisturistide arv, mis kasvas lausa 13%, kuigi siseturistide hulk samal ajal langes veidi, kirjutab Statistikaamet.
Statistikaameti juhtivanalüütik Helga Laurmaa sõnul pole turismi taastumine siiski jõudnud pandeemiaeelsele tasemele. "Kuigi näeme tänavu kasvu, on turistide üldarv endiselt 3% võrra väiksem kui 2019. aasta juulis," märkis ta.
Naaberriigid eesotsas
Eesti populaarsus naabrite seas püsib kõrgel – suurima osa välisturistidest moodustasid soomlased (127 500) ja lätlased (21 900). Saksamaalt reisis Eestisse 18 200 inimest, mis on tervelt 37% rohkem kui eelmisel aastal. Ka Leedust ja Rootsist saabus arvestatav hulk turiste – vastavalt 10 000 ja 8600 külastajat.
Turistide eelistatud sihtkohad ja hinnatõus
Välisturistidest 69% ööbis Harjumaal, mis hõlmab ka Tallinna. Pärnu ja Tartu maakonnad olid samuti populaarsed sihtkohad, meelitades ligi vastavalt 12% ja 6% turistidest.
Huvitav fakt on ka see, et üle 85% välisturistidest tulid Eestisse puhkama, samas kui vaid kümnendik tegi seda tööasjus.
Majutusasutuste täituvus ulatus juulis 61%-ni, keskmine ööpäeva hind kasvas 49 euroni, mis on 23% kallim kui 2019. aastal. Kõige kõrgemad hinnad olid Pärnumaal, kus ühe öö hind ulatus 58 euroni.
Kokkuvõte
Eesti turismisektor liigub taastumise teel, kuid jääb endiselt veidi alla kriisieelsetele tasemetele. Välisturistide suurenev arv, eriti Saksamaalt, viitab positiivsele trendile, mis võib soodsate tingimuste korral jätkuda ka tulevatel kuudel. Eestis puhkamise populaarsus püsib kõrgel nii põhjanaabrite kui ka kaugemalt tulijate seas.