Eesti Antarktika-ekspeditsiooni kodulehekülg: www.antarktika.ee.
Tavaliselt reisitakse Antarktikasse ekspeditsioonilaevadega Lõuna-Ameerikast. Luksust on kasinalt, nädal loksutakse Drake´i väina ületades, näost kaamed ja oksekott ligiduses. Kuid saab ka teisiti - eralennukiga, punase vaiba ja luksusliku magamistoaga.
Saksa turvakaamerate tootja Mobotixi IP kaamerad tähistavad praegu, hilissuvel oma 10. aastapäeva Antarktika uurimisjaamas. Kaamerate eesmärk on anda edasi pilti raadioteleskoobist, kuid lisaks jäävad mõnede kaamerasilmade ette tuhanded pingviinid, kes kaameratest mööda jalutavad ning kellele on tekkinud internetis isegi oma fännide grupp.
Mobotixi kaamerad on viimased 10 aastat jälginud O’Higgins’i nimelist Saksamaa uurimisjaama Antarktikas (German Antarctic Receiving Station), mis kogub andmeid geograafilistelt satelliitidelt ja tähtedelt.
Kaido Einama
Visioon, 2004 kevad
Keset jaanuari, kui tavaline inimene ihkab lõunasse, viis EMI EWT juht Tiit Tammemägi seltskonna ettevõtjaid nii lõunasse, kui üldse saab: Antarktisesse. Sest seal oli jaanuaris parajasti südasuvi ja palavus kohati tervelt mitu kraadi üle nulli. Maailmarändurid, kellel kõik maailma mandrid läbitud, käivad lõpuks ära ka Antarktise-reisil. Aga ka ettevõtjatel on sinna kindlasti asja, sest Antarktise elusloodus õpetab kõige paremini loodushoiust aru saama ja pingviinide seltsielu näitab ka inimesele tema veidrused hästi kätte.
Vojaazh, 1.06.1995.
Kaido Einama
• Uurimislaeva "Livonia" maailmareis •
Planeeri oma Antarktise-reis
"Päevalehe" reisirubriigi "Vojaazh" lõpetab Eesti
uurimislaeva "Livonia" maailmareis Antarktisesse, pardal
36 turisti ja 24 meeskonnaliiget. 39000 meremiili meresõitu, mis on sama pikk, kui kaks korda ümber maailma, kestis 227 päeva.
"Livonia" kapteni teadusabi VELLO PARKi jaoks polnud
reis lõunapoolkerale esimene sinnakanti sõit. Ta on
15 aastat mööda saatnud Antarktise uurimisjaamades,
mõõtnud 85–kraadist pakast ja ujunud India ookeani –1,5
kraadistes lainetes. Reisil oli tal võimalus taaskohtuda
inimestega, kes võivad end julgelt nimetada maailmaränduriteks.
Selle seltskonna kohtumispaigaks on Antarktika.
Copyright © 2024. All rights reserved
Designed By Zymphonies
Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.