Täpselt 10 aastat tagasi, 13. veebruaril 1997 sai valmis nädalalehe Pühapäevaleht veebilehe juures üks reisisektsioon, kuhu hakkasid kogunema esimesed reisikirjad. Aadressil www.epl.ee/ppl/reisid ilmusid riikide ja reisistiilide kaupa reisilood ja riikide info.
Kuskil floppidel on see esimene Reisijututuba sinakal taustal veel alles ka. Aga pole enam seadet, millega flopit lugeda - kümne aasta jooksul on see tol ajal kõige levinuim andmekandja täiesti kadunud. Ilmselt peab varsti oma flopipakiga minema mõnda arvutisalongi ja laskma ajaloolised ürikud DVD-le võtta.
12. veebruari õhtul oli valmis ka Wordi makro, mis tolleaegse tekstiredaktori (Vi vms) imelikud koodid HTML-i konvertis. Reisijututoa avalogo koosnes kollaaþist, kus oli koerapilt, matkaja, kanuutaja ja veel midagi - seegi on kuskil flopil tolmumas.
Juba enam kui pool aastat hiljem, oktoobris 1997 kolis Reisijututuba www2.mbp.ee serverisse ja sai omale krüptilise aadressi http://www2.mbp.ee/~ke/rjutt.html.
Nii nägi Reisijututuba välja 1999. aastal.
Selle aadressiga sai hakkama 2001. aasta lõpuni, kui tekkis www.reisijutud.com domeen ning Drupalil baseeruv portaalilahendus. Kolimine uude Hurmasteri serverisse sai tehtud 2003. aasta aprillis.
2004. aastal lõpetas serveriruumi pakkuja ootamatult oma teenuse ja läbi häda õnnestus töölt lahkunud serveriadministraatorilt saada backup-failid, kuna serverist oli kõik lihtsalt ära kustutatud, ette hoiatamata. Uus teenusepakkuja Zone teenindab Reisijututoa lehekülgi siiamaani.
Oma kümneaastase ajaloo jooksul on Reisijututuba näinud Online.ee portaali sündi, mis muutus peagi Delfiks, tekkis Trip.ee reisiportaal, millega mõned aastad sai peetud ühist reisifoorumit, Reisijututoast on kirjutanud Postimees ja Eesti Ekspress, näidanud ETV, rääkinud Kuku-raadio, Reisijututoa reisidest toimus Looduseomnibussi õhtu rahvusraamatukogus, Avatud Eesti Fond auhindas portaali 2. koha vääriliseks avalike andmebaaside kategoorias.
Praegu on Reisijututoal 1927 registreeritud kasutajat, külastusi päevas keskmiselt 2000, 20 reisipäevikut ehk reisiajaveebi, ligi 800 pilti ja tuhat reisilugu.