Moodsad ajad Münchenis
Hotell Kempinski fuajee, 4. mai 2004.
Oktoberfest on alanud ja sel aastal toimub see 21. septembrist kuni 6. oktoobrini. Üllatusena algab festival septembris, mitte oktoobris, see on maailma suurim traditsiooniline õllepidu. Mida peaksid teadma enne, kui suundud Münchenisse, et osa saada sellest legendaarse sündmuse võlust?
Hotell Kempinski fuajee, 4. mai 2004.
Äripäev, Puhkepäev, 19.09.2003 Kaido Einama
Oktoberfesti peetakse maailma suurimaks festivaliks, Münchenis toimub sellenimeline õllefestival tänasest alates juba 170. korda ja kestab 5. oktoobrini.
Keskmiselt külastab õllefestivali 6 miljonit inimest, ära juuakse 5 miljonit liitrit õlut ja nahka pistetakse 200 000 saksa vorstikest. Festival toimub suurtes õlletelkides, kus esinevad õllelauluansamblid. Programmi järgi algab Oktoberfest laupäeval piduliku paraadiga läbi linna, pühapäeval esinevad brass-ansamblid.
Festivalil toimuvat saab jälgida interneti-TV kaudu aadressilt http://www.oktoberfest-tv.com/ .
See futuristlik hoone oli servast veel ehitusmeeste kopsida, asus aga otse Arabella Sheratoni hotelli kõrval. Sildid ütlesid, et majal on mingi seos Siemensiga. Turvakaameraid oli hoone esimene korrus tihedalt täis pikitud.
Baieri parlament on samuti ümbritsetud lopsakast pargist, kus võib turiste üsna tihedalt kohata. Hoonesse sisse saab vaid giidi juhatusel ja turvaväravaid läbides. Niisama seljakotiturist peab ootama gruppi või ukse taha jääma.
Parlament on kohe jõe kaldal.
Kuskil seal ülemisel rõdul istuvad keskaegsetes riietes raehärrad. "Päris" raehärrad esinevad rahvale ilmselt alumistelt rõdudelt, kuna kujudega võistlemiseks oleksid nad ülemisel rõdul liiga kõrgel ja liiga pisikesed.
Natuke Barcelona Gaudid meenutav ehitusstiil on 1972. aastal Olümpiamängudeks taastatud tornis väga muinasjutuline, rõdud on lilli täis ja kui jalutada torni alt sisehoovi, siis seal pole ühtki turisti, täielik vaikus!
Täiesti muinasjutuline ehitis keset vanalinna on turistidest sisse piiratud isegi siis, kui muud vaatamisväärsused üksinduses igavlevad. Raekoja platsil tuli lausa trügida. Ettekandjaga platsi kohvikus sai rääkida sama hästi nii vene kui inglise keeles, fotopoes aga saadi minust küll inglise keeles aru, aga vastati ikka saksa keeles. Aga muidu oldi ikka sõbralikud, ka ranged sakslased naeratavad tänaval, kuigi seal Raekoja ees tuli tõesti tihedalt külg-külje kõrval trügida, et edasi liikuda. Raehärrade kujud istuvad kogu aeg torni rõdul.
Selle palee sees on muuseume, õllekeldreid, veinisaale ja kunstinäitusi. Meeletu park ka palee ees vasakul. Pingid, purskkaevud, pügatud alleed. Vanalinna üks suurimaid ehitisi. Fassaad tundub ehtne, aga külgedele on maalitud siledale seinale kunagised ornamendid, suur osa lossist on taastatud.
Copyright © 2024. All rights reserved
Designed By Zymphonies
Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.